Piece
wolnostojące

Piece <br/>wolnostojące

Wkłady
kominkowe

Wkłady <br/>kominkowe

Kominki
gazowe

Kominki <br/>gazowe

Kominki
na pelet

Kominki <br/>na pelet

Obudowy
kominkowe

Obudowy <br/>kominkowe

Kominki gazowe

Główną zaletą kominków gazowych jest wygoda i łatwość użytkowania. Nie musimy dokładać drewna, czy sprzątać popiołu. Kominek działa od razu po włączeniu, możemy swobodnie regulować wysokość płomienia i cieszyć się relaksującym widokiem tańczących płomyków. Wielkim atutem rozwiązań tego typu jest również fakt, że kominki gazowe mogą być instalowane w obiektach, które nie posiadają przewodów kominowych. Piec podłącza się po prostu do pionu wentylacyjnego. Należy jednak dodać, że zgodnie z obowiązującymi przepisami w mieszkaniach ulokowanych w budynkach wielorodzinnych wolno instalować jedynie piece o ograniczonej mocy. Prawo budowlane mówi o 5kW. Wielkim udogodnieniem jest również fakt, że kominki gazowe mogą być odpalane i regulowane przy użyciu pilota albo specjalnej aplikacji mobilnej.

Komfort i bezpieczeństwo

Komfort to rzecz istotna, ale kluczowe jest oczywiście bezpieczeństwo. I w tej kwestii kominki gazowe wydają się być doskonałym wyborem. Choć opalane są przy użyciu paliwa o właściwościach wybuchowych, system specjalistycznych zabezpieczeń znacząco ogranicza, a praktycznie eliminuje możliwość eksplozji. Gdy dojdzie do sytuacji, w której płomień zgaśnie, dopływ gazu zostaje automatycznie odcięty. Innym istotnym zabezpieczeniem jest zamknięcie dopływu gazu, gdy w kanale odprowadzającym spaliny zauważony zostanie brak ciągu. Praktycznie jedyną wadą i ograniczeniem rozwiązań tego typu jest konieczność doprowadzenia przyłącza do instalacji gazowej albo też konieczność skorzystania z butli z paliwem.


Firma Pałka-Kominki oferuje sprzedaż kominków gazowych renomowanych firm, z którymi współpracuje od wielu lat. Są to:

DRU

DRU

Jeden z czołowych europejskich producentów nowoczesnych kominków gazowych, które są sprzedawane w Polsce pod marką Spartherm. Produkty marki wyróżniają się charakterystycznym designem i innowacyjnością.

Kratki

Kratki

Polski producent kominków z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży. Produkty marki spełniają najwyższe standardy jakości i restrykcyjne normy bezpieczeństwa. Obecnie są dostępne w ponad 60 krajach.

Bellfires

Bellfires

Rodzinna, holenderska firma z niemal stuletnią tradycją w produkcji urządzeń grzewczych. Sprzedaje swoje produkty wyłącznie za pośrednictwem autoryzowanych dystrybutorów.

zdjęcie

Montaż wkładów gazowych

Oferuję nie tylko sprzedaż, ale i montaż wkładów gazowych wraz tworzonymi na zamówienie obudowami kominkowymi. Służę wsparciem na każdym z etapów realizacji projektu. Pomagam dobrać odpowiedni wkład do kominka gazowego zarówno w przypadku domów w stanie surowym, jak i tych już zamieszkałych. Ponieważ niezwykle istotne jest to, by palenisko dobrze komponowało się z otoczeniem, do którego zostało zaprojektowane, zapewniam, że przeanalizuję przestrzeń, wystrój wnętrza oraz przyzwyczajenia domowników i na tej podstawie wskażę optymalne rozwiązanie. Należy pamiętać, że choć paleniska tego typu wydają się być proste w instalacji, montaż wkładów gazowych należy bezwzględnie zlecić profesjonalistom.

zdjęcie

Jaki kominek gazowy wybrać?

Przed wyborem kominka gazowego należy właściwie sprecyzować swoje wymagania. Na podjęcie decyzji mogą mieć wpływ liczne czynniki. Trzeba zatem zastanowić się, jakiej mocy kominek będzie Państwu potrzebny, ale też w jakim stylu powinna być utrzymana jego obudowa. Moc pieca w sporej mierze zależna jest od wielkości i rodzaju pomieszczenia, które będzie nim ogrzewane. Jeśli zaś chodzi o kwestie estetyczne, należy pamiętać, że kominek jest elementem mocno przykuwającym uwagę, a niekiedy wręcz dominantą w przestrzeni domowej, dlatego tak ważne jest właściwe dobranie kształtu oraz rodzaju przeszkleń. Kominki gazowe występują w wielu wariantach i wymiarach, co pozwala realizować wyjątkowe projekty. Możemy wybierać spośród szyb kominkowych o wielu kształtach i wielkościach: prostych, panoramicznych, narożnych, czy tzw. tuneli.

Dodam tylko, że obecnie płomień w kominku gazowym do złudzenia przypomina ten tlący się w tradycyjnym kominku opalanym drewnem, dzięki czemu każdy z nas może stworzyć sobie w mieszkaniu oazę ciepła i relaksu.

Chcesz o coś zapytać?

Zadzwoń lub napisz, a my odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.