Piece
wolnostojące

Piece <br/>wolnostojące

Wkłady
kominkowe

Wkłady <br/>kominkowe

Kominki
gazowe

Kominki <br/>gazowe

Kominki
na pelet

Kominki <br/>na pelet

Obudowy
kominkowe

Obudowy <br/>kominkowe

Kominki na pellet - ogrzewanie przyszłości

Oszczędne, ekologiczne i odpowiednie do każdego wnętrza - takie są kominki na pellet, które cieszą się rosnącą popularnością.

Duże zainteresowanie kominkami na pellet nie może dziwić, ponieważ nie dość, że emitują mocny płomień, przypominający ten powstający przy spalaniu drewna, to dodatkowo pellet jest znacznie czystszym paliwem niż np. ekogroszek. Pellet to biomasa - nowoczesny materiał opałowy powstający z odpadów z drewna. Ma formę granulatu.

Zalety pieców na pellet

Kominki na pellet spełniają zarówno funkcję grzewczą, jak i estetyczną. Przyjemny płomień tańczący w kominku pomaga się odprężyć i zrelaksować po ciężkim dniu.


Kominki na pellet łączą w sobie to co najlepsze w tradycji i nowoczesności, a zatem:

Dają przyjemne ciepło

Dają przyjemne ciepło

Kominek na pellet pozwala ogrzać nawet bardzo duże powierzchnie. Sam zapala płomień, podaje paliwo i kontroluje temperaturę.

Są ekologiczne i ekonomiczne

Są ekologiczne i ekonomiczne

Pellet jest nazywany paliwem przyszłości, ponieważ stanowi zdrowszą i tańszą alternatywę dla innych form ogrzewania

Można nimi sterować za pomocą pilota

Można nimi sterować za pomocą pilota

Można zaprogramować kominek, żeby nagrzał dom do ustalonej temperatury tuż przed powrotem z pracy. A będąc w domu, można go włączać i wyłączać z użyciem pilota.

zdjęcie

Piece na pelet – idealne do zabudowy

Piece na pellet to kominki do zabudowy, w związku z czym będą pasować idealnie zarówno do nowoczesnych, jak i tradycyjnych wnętrz. To doskonałe rozwiązanie również dla tych, którzy nie mają miejsca na składowanie drewna. Pellet jest łatwo dostępny i można go użyć od razu po zakupie. Piece na pellet są bardzo proste i wygodne w obsłudze. Tak naprawę trzeba jedynie uzupełnić zapas paliwa raz na 2-3 dni i opróżnić pojemnik z popiołem, którego jest stosunkowo niewiele.

zdjęcie

Kominki ekologiczne

Kominki ekologiczne, czyli te które szkodzą środowisku w mniejszym stopniu, to nie tylko piece zasilane paliwem powstałym z odpadów drewna. Coraz większą popularność zyskują bowiem paleniska niemal w stu procentach nie emitujące zanieczyszczeń. Mowa o biokominkach, czyli paleniskach wykorzystujących biopaliwo. Biopaliwo to specjalna mieszanka powstała na bazie alkoholu etylowego. Kominki działające w ten sposób cieszą oko żywym ogniem, ale w przeciwieństwie do rozwiązań tradycyjnych, nie produkują dymy, sadzy i popiołu. Podczas spalania nie wydziela się również zapach, czego nie da się uniknąć w piecach opalanych drewnem oraz jego pochodnymi. Warto podkreślić, że biopaliwo jest w przeszło 90 % pozbawione wody, dzięki czemu znacząco zwiększa się efektywność procesu spalania. To właśnie wydajność ekopaliwa jest szczególnie warta uwagi, szacuje się bowiem, że litr preparatu może wystarczyć nawet na sześć godzin pracy pieca! Firma Pałka-Kominki sprzedaje kominki ekologiczne, świadczy usługi montażu oraz oferuje późniejszą opiekę pogwarancyjną w postaci
przeglądów.

Chcesz o coś zapytać?

Zadzwoń lub napisz, a my odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.