Piece
wolnostojące

Piece <br/>wolnostojące

Wkłady
kominkowe

Wkłady <br/>kominkowe

Kominki
gazowe

Kominki <br/>gazowe

Kominki
na pelet

Kominki <br/>na pelet

Obudowy
kominkowe

Obudowy <br/>kominkowe

Wkłady kominkowe

W mojej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór wkładów kominkowych. Wybór wkładu kominkowego jest niezwykle istotny, ponieważ to od niego zależy efektywność procesu spalania. W zależności od zastosowanego typu wkładu, kominek może być podstawowym lub dodatkowym źródłem ogrzewania. Wkłady różnią się m.in. podziałem mocy, rozmiarami, wykończeniem, a nawet sposobem otwierania.

Wybierając spośród wkładów kominkowych, najważniejsze, żeby zdecydować się na ten, który spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa, jest niezawodny i wytrzymały.

Sprzedaż wkładów kominkowych

Sprzedażą wkładów kominkowych zajmuję się od lat. Dbam o to, by dostarczać Państwu jedynie sprawdzone rozwiązania. Nie tylko oferuję wkłady renomowanych producentów, ale służę też szerokim doradztwem branżowym. Systemy, które znajdą Państwo w moim asortymencie, cechują się wysoką efektywnością oraz pozwalają zachować bezpieczeństwo, to jednak niejedyne ich atuty. Dbam bowiem o to, by sprzedawane przez mnie wkłady kominkowe były również ekologiczne. To szczególnie istotne w czasach wzmożonej emisji zanieczyszczeń. Warto podkreślić, że staram się świadczyć kompleksowe usługi, dlatego sprzedaż wkładów kominkowych to zaledwie część mojej oferty.


Montaż wkładów kominkowych

Zapewniam także montaż wkładów kominkowych. To działanie wymagające konkretnych kompetencji i niemałego doświadczenia. Od poprawności działań instalatora zależy nie tylko funkcjonalność, a zatem komfort użytkowników, ale przede wszystkim ich bezpieczeństwo. Bez przesady można więc powiedzieć, że montaż wkładów kominkowych to usługa wymagające wielkich umiejętności i jeszcze większej odpowiedzialności.


Na co zwrócić uwagę przy montażu wkładów kominkowych?

Doskonale wiem, na co zwrócić uwagę podczas montażu wkładów kominkowych. Trzy najważniejsze punkty, których nie wolno zbagatelizować, to umiejętne łączenie wkładu z przewodem kominowym, dokładne sprawdzenie oraz ocena podłoża pod paleniskiem oraz badanie ciągu powietrza, bez którego działania kominka jest zwyczajnie niemożliwe. Sprawdzając komin, należy zbadać, czy zbudowany jest z materiałów odpornych na wysokie temperatury, ale też, czy jest odpowiednio zaizolowany termicznie, co pozwala uniknąć niebezpiecznego w skutkach przegrzewania powierzchni sąsiadujących z przewodem, a w konsekwencji nawet pożaru. Niezwykle ważne jest również, by średnica przewodu kominowego odpowiadała rozmiarowi otworu samego wkładu. Innym istotnym aspektem jest odległość paleniska od komina. Zaleca się, by ta była jak najmniejsza, co pozwala wyeliminować niepotrzebne zgięcia przewodu dymowego.


Firma Pałka-Kominki oferuje montaż wkładów kominkowych renomowanych firm, z którymi współpracuje od wielu lat. Są to:

Hajduk Kominki

Hajduk Kominki

Lider wsród polskich producentów stalowych wkładów kominkowych z szamotem, które znajdują nabywców w wielu krajach.

Spartherm

Spartherm

Firma obecna na rynku od 1986 r. Twórca wielu innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie ogrzewania i wielokrotny zdobywca wyróżnień branżowych.

Unico

Unico

Polski producent wkładów, który umożliwia konfigurację wyposażenia wkładu kminkowego pod indywidualne potrzeby i preferencje klienta.

Kobok

Kobok

Największy słowacki producent wytrzymałych wkładów kominkowych na drewno, posiadających najwyższą niemiecką normę jakości BImSchV 2.

Kratki

Kratki

Producent szerokiej gamy, wysokiej jakości produktów: wkładów, biokominków, pieców oraz akcesoriów kominkowych

zdjęcie

Jakie wkłady kominkowe polecam klientom?

Swoim klientom polecam wkłady kominkowe, które zdobyły Laur Klienta i cieszą się dobrą opinią

Wiele lat pracy utwierdziło mnie w przekonaniu, że dobry wkład kominkowy to gwarancja satysfakcji zarówno z poziomu ogrzewania, jak i samego widoku ognia. Wybierając właściwy wkład, mogą mieć Państwo pewność, że z ogromną ochotą będą rozpalać kominek każdego zimowego wieczoru.

zdjęcie

Paleniska najwyższej jakości

Kierując się długoletnią satysfakcją moich klientów, mam w swojej ofercie wyłącznie najwyższej jakości paleniska. Jestem autoryzowanym przedstawicielem takich producentów jak: Hajduk Kominki, Spartherm, Unico i Kobok. Montuję i serwisuję również wkłady kominkowe na pellet włoskich marek MCZ i Cadel, które są szczególnie cenione za ekologiczne podejście do ogrzewania.

Chcesz o coś zapytać?

Zadzwoń lub napisz, a my odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.