Piece
wolnostojące

Piece <br/>wolnostojące

Wkłady
kominkowe

Wkłady <br/>kominkowe

Kominki
gazowe

Kominki <br/>gazowe

Kominki
na pelet

Kominki <br/>na pelet

Obudowy
kominkowe

Obudowy <br/>kominkowe

Kominki
elektryczne

Kominki <br/>elektryczne

Piec wolnostojący to alternatywa dla tradycyjnego kominka. Świetnie sprawdzi się szczególnie w niewielkich pomieszczeniach, ponieważ zajmuje mało miejsca. Stanowi nie tylko dodatkowe źródło ciepła w zimowe wieczory, ale również tworzy przytulną atmosferę w domu.

W naszej ofercie znajdziesz zarówno piece wolnostojące opalane drewnem, jak i na pellet. W tym wpisie podpowiemy, jakie warunki trzeba spełnić przy montażu tego rodzaju pieców.

Piec wolnostojący — jak bezpiecznie go umiejscowić w pomieszczeniu

Piec wolnostojący może być doskonałą ozdobą wnętrza, jednak podczas jego montażu trzeba wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii związanych z bezpieczeństwem przeciwpożarowym.

Przede wszystkim należy pamiętać, że piec wolnostojący nie może być przystawiony bezpośrednio do ściany. Zalecana minimalna odległość wynosi ok. 80 cm, jednak w praktyce najczęściej zależy od konkretnego typu urządzenia. Z tego też powodu trzeba dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi pieca dostarczoną przez producenta.

Oprócz tego trzeba wziąć pod uwagę fakt, że piec wolnostojący nie powinien znajdować się w pobliżu mebli, sprzętu RTV czy AGD, a także łatwopalnych przedmiotów, jak np. firanki. Jeśli istnieje taka konieczność, można zastosować specjalny parawan jako dodatkowe zabezpieczenie przed wydostawaniem się iskier podczas palenia.

Piece wolnostojące w naszej ofercie

W naszej ofercie znajdziesz piece wolnostojące, które zachwycają nie tylko walorami estetycznymi, ale również rozwiązaniami technicznymi zapewniającymi bezpieczeństwo oraz łatwość obsługi. Oferujemy piece stalowe, piece z kumulacją, piece ze steatytem oraz piecyki na pellet. Pomożemy ci w doborze odpowiedniego modelu, a oprócz sprzedaży gwarantujemy również ich montaż pieca. Przed wykonaniem montażu dokładnie sprawdzamy specyfikę wnętrza i doradzamy, w jakim miejscu najlepiej, a przede wszystkim najbezpieczniej umiejscowić wybrany piec. Oprócz tego możesz na nas liczyć w kwestii serwisowania urządzenia.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą pieców wolnostojących.

 

Chcesz o coś zapytać?

Zadzwoń lub napisz, a my odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.