Piece
wolnostojące

Piece <br/>wolnostojące

Wkłady
kominkowe

Wkłady <br/>kominkowe

Kominki
gazowe

Kominki <br/>gazowe

Kominki
na pelet

Kominki <br/>na pelet

Obudowy
kominkowe

Obudowy <br/>kominkowe

Kominki
elektryczne

Kominki <br/>elektryczne

Kominki gazowe stały się alternatywą dla tradycyjnych kminków. Nie wymagają dużo pracy przy użytkowaniu, a do tego są bardzo bezpieczne i funkcjonalne.

Kominki gazowe

Kominki gazowe są bardzo ekologiczne. Powstaje w nich mniej szkodliwych substancji, wydzielane spaliny nie powodują smogu. Stosuje się w nich nowoczesne technologie, które nie szkodzą środowisku naturalnemu. Zaletami kominków gazowych są łatwy montaż, niewielkie wymiary, a przede wszystkim bezpieczeństwo.  Firma Pałka Kominki zajmuje się projektem oraz wykonaniem tradycyjnych kominków zarówno na drewno, jak i gazowych lub elektrycznych. Każdy projekt jest ściśle omawiany z klientem i dopasowany do wystroju wnętrza. Kominki gazowe bardzo realistycznie imitują ogień, tak gdyśmy mieli kominek na drewno, jest bardzo trudny do odróżnienia. Najczęściej tego rodzaju kominki mają służyć do stworzenia wyjątkowego nastroju. Niemniej jednak mogą być również źródłem ciepła, bardzo dobrze ogrzewają przestrzeń mieszkalną. Bogaty wybór kominków gazowych daje możliwość umieszczenia go niemalże w każdym pomieszczeniu zarówno w sypialni, salonie, jak i łazience.

Jak dużo pracy wymaga utrzymanie kominka gazowego?

Utrzymanie kominka gazowego wymaga niewiele pracy. Montażem zajmuje się firma, która w bezpieczny sposób podłączy go do instalacji gazowej. Naszym obowiązkiem jest jedynie uzyskanie pozwolenia od odpowiedniego organu. Ponadto pomieszczenie, w którym będzie znajdował się kominek gazowy, musi mieć odpowiednią wentylację. Należy również pamiętać, iż jak każde urządzenie podłączone do gazu tak samo kominek musi być raz w roku serwisowany. Przy tego rodzaju kominkach na ogół nie ma żadnej pracy, nie brudzą, nie musimy pozbywać się z wnętrza zalegającego popiołu. Bardzo dużym udogodnieniem jest ich uruchomienie, może to być zapalniczka, pilot lub specjalna aplikacja mobilna. Proces spalania jest kontrolowany przez sterownik, który w razie braku dostępu gazu lub problemów z drożnością przewodów automatycznie się wyłączy.

Chcesz o coś zapytać?

Zadzwoń lub napisz, a my odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.