Piece
wolnostojące

Piece <br/>wolnostojące

Wkłady
kominkowe

Wkłady <br/>kominkowe

Kominki
gazowe

Kominki <br/>gazowe

Kominki
na pelet

Kominki <br/>na pelet

Obudowy
kominkowe

Obudowy <br/>kominkowe

Kominki
elektryczne

Kominki <br/>elektryczne

Palący się w kominku ogień, to wyjątkowo przyjemny i relaksujący element zimowego wieczoru. Jednak poza tym powinniśmy również zadbać, aby było to rozwiązanie w pełni bezpieczne. Kominki zabezpiecza się przede wszystkim przed dziećmi i zwierzętami domowymi. Te, nieświadomie mogłyby bowiem zrobić sobie krzywdę. Jednak pewne zabezpieczenia niezbędne są w każdych okolicznościach.

Odpowiednie zabezpieczenie zależnie od kominka

Obecnie na rynku znajdują się różne kominki. W niektórych z nich ogień od razu znajduje się za szkłem, które jest odpowiednio zaprojektowane, jednak i tak może się nagrzewać, więc kluczowe może być wydzielenie dostępu do niego. Przy starego typu, otwartych kominkach stosuje się przede wszystkim specjalne osłony, które nie tylko ograniczają do nich dostęp, ale również chronią przed wydostawaniem się iskier i żaru na zewnątrz do budynku. Są one więc dużym zabezpieczeniem przed pożarem, czy poparzeniem.

Jeśli kominek jest oszklony, to taka osłona nie jest nam potrzebna. Nie zmienia to jednak faktu, że małe dziecko może podejść i dotknąć gorących elementów. W związku z tym często stosuje się również specjalne siatki, płotki, niczym kojce, tak, aby dostęp do kominka nie był możliwy. Odpowiedni parawan uchroni przed poparzeniem skaleczeniami i gorszymi urazami. Dlatego jeśli w domu jest dziecko lub zwierzęta, to z pewnością warto pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu kominka.

Zadbaj o bezpieczeństwo

Z pewnością odpowiednia osłona, czy ograniczenie dostępu do kominka w inny sposób nie jest przesadą. Takie rozwiązania pozytywnie wpływają na poziom bezpieczeństwa naszego i naszych domowników. W związku z tym warto zadbać o ich wysoką jakość. Na rynku widoczne jest dość duże zapotrzebowanie na takie systemy, w związku z tym są one obecnie również bardzo estetyczne i można je z powodzeniem dopasować do aranżacji wnętrz, dzięki czemu nie będą nadmiernie rzucać się w oczy, czy szpecić pomieszczenia. W kontekście ich wyboru jednak zawsze najważniejsze powinno być bezpieczeństwo.

Chcesz o coś zapytać?

Zadzwoń lub napisz, a my odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.