Piece
wolnostojące

Piece <br/>wolnostojące

Wkłady
kominkowe

Wkłady <br/>kominkowe

Kominki
gazowe

Kominki <br/>gazowe

Kominki
na pelet

Kominki <br/>na pelet

Obudowy
kominkowe

Obudowy <br/>kominkowe

Kominki
elektryczne

Kominki <br/>elektryczne

Wybór odpowiedniego pieca wolnostojącego do ogrzewania domu może być trudny, zwłaszcza gdy musimy zdecydować, czy lepiej wybrać model żeliwny, czy stalowy. Oba materiały mają swoje zalety , a ostateczna decyzja zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji. W tym wpisie porównamy żeliwne i stalowe piece wolnostojące, aby pomóc Ci podjąć właściwą decyzję.

Zalety piecyków żeliwnych

Piecyki żeliwne są znane ze swojej trwałości i długowieczności. Żeliwo jest materiałem odpornym na korozję, co przekłada się na długą żywotność pieca. Ponadto żeliwne piece długo trzymają ciepło , co oznacza, że nawet po wygaszeniu ognia, będą one ogrzewać pomieszczenie przez długi czas. Dzięki temu można oszczędzić na zużyciu paliwa i zmniejszyć koszty ogrzewania. Piecyki żeliwne posiadają formy tradycyjne i bardziej klasyczne. Z reguły są to piecyki niskie . Wysokiej jakości piece, a także rozmaite kominki wolnostojące w Opolu zapewnia nasza firma – zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Zalety piecyków stalowych

Piecyki stalowe mają wiele zalet, które sprawiają, że są popularnym wyborem wśród właścicieli domów. Przede wszystkim są lżejsze od żeliwnych, co ułatwia ich transport i montaż. Stal jest również materiałem bardziej elastycznym niż żeliwo, dzięki czemu jest mniej podatna na pękanie pod wpływem napięć termicznych. Stalowe piece wyłożone szamotem mają zdolność do akumulacji ciepła. Stalowe piecyki są również bardziej nowoczesne. Mogą być wykończone ceramiką, steatytem oraz posiadać akumulacje ciepła. Nie zajmują dużo miejsca w salonie. Pięknie prezentują się we wnętrzach nowoczesnych.

Chcesz o coś zapytać?

Zadzwoń lub napisz, a my odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.