Piece
wolnostojące

Piece <br/>wolnostojące

Wkłady
kominkowe

Wkłady <br/>kominkowe

Kominki
gazowe

Kominki <br/>gazowe

Kominki
na pelet

Kominki <br/>na pelet

Obudowy
kominkowe

Obudowy <br/>kominkowe

11 stycznia 2021

4 zalety kominka na gaz

Przygotowując projekt domu lub planując jego remont, wiele osób rozważa montaż kominka. Taki element umiejscowiony zwykle w centralnej części salonu daje nie tylko ciepło, ale także nadaje wyjątkowego klimatu dla wnętrza. Nad wyborem odpowiedniego kominka trzeba się jednak zastanowić. Kominek na pellet czy gazowy? Każde z tych rozwiązań ma różne zalety. Przyjrzyjmy się jednak kominkowi […]

16 listopada 2020

Czy kominek może zastąpić instalację centralnego ogrzewania?

Większość domów wolnostojących wyposażonych jest w kominek. Pełni on funkcję dekoracyjną, ale nie tylko. Wybierając odpowiedni typ kominka, z powodzeniem można go wykorzystać również do celów grzewczych w wybranych pomieszczeniach, a nawet w całym budynku. Czy jednak kominek może zastąpić instalację centralnego ogrzewania?

13 listopada 2020

Ciepło w nowoczesnym wydaniu, czyli kominek nie tylko do wiekowej willi

Kominki wykorzystywane były jako źródło ciepła w domach od zawsze. Początkowo występowały pod postacią zwykłych palenisk, później kominków otwartych, następnie charakterystycznych dla dawnego budownictwa pieców kaflowych. Co ciekawe, piece kaflowe ze względu na swoją estetykę znów wracają do łask.

9 listopada 2020

Jak daleko od ściany powinien znajdować się piec wolnostojący?

Piec wolnostojący to alternatywa dla tradycyjnego kominka. Świetnie sprawdzi się szczególnie w niewielkich pomieszczeniach, ponieważ zajmuje mało miejsca. Stanowi nie tylko dodatkowe źródło ciepła w zimowe wieczory, ale również tworzy przytulną atmosferę w domu.

20 października 2020

Witamy na blogu!

Został on stworzony żeby przybliżyć naszą działalność.

Chcesz o coś zapytać?

Zadzwoń lub napisz, a my odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.