Piece
wolnostojące

Piece <br/>wolnostojące

Wkłady
kominkowe

Wkłady <br/>kominkowe

Kominki
gazowe

Kominki <br/>gazowe

Kominki
na pelet

Kominki <br/>na pelet

Obudowy
kominkowe

Obudowy <br/>kominkowe

Kominki
elektryczne

Kominki <br/>elektryczne

14 września 2023

Czym palić w kominku, żeby było to efektywne i ekologiczne?

Kominek to nie tylko źródło ciepła i przytulności, ale także element dekoracyjny i stylowy. Jednak aby cieszyć się kominkiem w pełni, trzeba wiedzieć, czym palić w kominku, żeby było to efektywne i ekologiczne. Nie każdy rodzaj opału jest odpowiedni, a niektóre mogą być wręcz szkodliwe dla zdrowia i środowiska.

3 lipca 2023

5 rzeczy, o których należy pamiętać przed montażem kominka

Kominki wprowadzają do naszych domów niepowtarzalny klimat, dostarczając ciepło i tworząc przytulną atmosferę. Niezależnie od tego czy decydujemy się na tradycyjny kominek murowany, czy nowoczesny wkład kominkowy, montaż kominka wymaga starannego planowania i uwzględnienia kilku kluczowych aspektów.

5 maja 2023

Czym należy kierować się przy wyborze wkładu kominkowego?

Wkłady kominowe są niczym serce dla każdego kominka, mające wpływ na jego wydajność, bezpieczeństwo i estetykę. Na co zwrócić uwagę, wybierając taki wkład?

7 marca 2023

Kominek gazowy czy na pellet? Porównanie rozwiązań

Wybór odpowiedniego kominka nie jest łatwy i w dużej mierze uzależniony jest od indywidualnych preferencji użytkowników oraz dostępności komina w budynku. Duże znaczenie ma także rodzaj obsługi i użyteczność kominka. Przedstawiamy porównanie dwóch rozwiązań: kominka na pellet i kominka gazowego.

3 lutego 2023

Piece steatytowe – oryginalny wygląd i niezwykłe możliwości

Kominki są coraz chętniej wybieranym wyposażeniem wnętrz domów. Są nie tylko doskonałym źródłem ciepła tam, gdzie jest to potrzebne, ale coraz częściej pełnią funkcję dekoracyjną i uzupełniającą wystrój pomieszczeń. Na szczególna uwagę zasługują kominki wolnostojące wykonane ze steatytu.

3 listopada 2022

Czy kominek wysusza powietrze w domu?

Obecnie na rynku spotkać można ogromną różnorodność kominków do zastosowania wewnątrz domu. Najczęściej stanowią atrakcję i ozdobny element pomieszczeń, trochę rzadziej służą jako jedyny system ogrzewania. Bez względu na zastosowanie, jedną z wielu obaw kupujących, jest proces wysuszania przez kominek powietrza w pomieszczaniu. Czy faktycznie jest się czym martwić?

1 września 2022

Oszczędność miejsca, czyli o piecach montowanych w kącie

Nie wszystkim nam dane jest mieszkać w dużym, wygodnym domu. Część z nas, już na etapie budowy swojego nowego lokum, decyduje się na mniejszy metraż, by ograniczyć zarówno koszty samej budowy, jak i wydatki na ogrzewanie. Wiele osób postanawia z bólem serca zrezygnować z kominka, aby w salonie pozostało więcej miejsca. Czy jednak jest to […]

19 lipca 2022

Dlaczego warto uwzględnić kominek w projekcie naszego domu?

Kominek w domu to alternatywny sposób na ogrzanie domu i niewątpliwie jego ozdoba. Chcąc w pełni czerpać korzyści z faktu posiadania go domu, trzeba dobrać wielkość, tzw. wsadu paleniska do sposobu, w jaki będzie wykorzystywany. Jakie funkcje może pełnić kominek w domu i czy warto uwzględniać go w projekcie budynku?

30 maja 2022

Piec wolnostojący jako alternatywa dla kominka

Kominek w domu to przede wszystkim możliwość cieszenia się żywym ogniem, sposób na zwiększenie atrakcyjności nieruchomości. Wielu właścicieli obiektów mieszkalnyc nawet jeśli rozważa jego montaż, koniec końców nie decyduje się na ten krok z powodu sporej ilości miejsca, jaki tradycyjny kominek zajmuje. Idealnie w takim przypadku sprawdzą się piece wolnostojące. Czym się one charakteryzują? Na […]

Chcesz o coś zapytać?

Zadzwoń lub napisz, a my odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.