Piece
wolnostojące

Piece <br/>wolnostojące

Wkłady
kominkowe

Wkłady <br/>kominkowe

Kominki
gazowe

Kominki <br/>gazowe

Kominki
na pelet

Kominki <br/>na pelet

Obudowy
kominkowe

Obudowy <br/>kominkowe

Kominki
elektryczne

Kominki <br/>elektryczne

Kominki na pellet – Jelcz-Laskowice

Oszczędne, ekologiczne i odpowiednie do każdego wnętrza - takie są kominki na pellet, które cieszą się rosnącą popularnością.

Duże zainteresowanie kominkami na pellet nie może dziwić, ponieważ nie dość, że emitują mocny płomień, przypominający ten powstający przy spalaniu drewna, to dodatkowo pellet jest znacznie czystszym paliwem niż np. ekogroszek. Pellet to biomasa - nowoczesny materiał opałowy powstający z odpadów z drewna. Ma formę granulatu. Materiał ten charakteryzuje się nie tylko czystością, ale również wydajnością i komfortem eksploatowania. To jeden z najbardziej przyjaznych paliw dla środowiska. Podczas spalania powstaje niewielka ilość popiołu. Kominki na pellet to bezpieczne rozwiązanie. Materiał wyróżnia się odpornością na samozapłon, dzięki czemu pellet można przechowywać m.in. w kotłowni.

Dostępne w mojej ofercie kominki na pellet polecane są wszystkim tym, którym zależy na równomiernym cieple, łatwości w czyszczeniu oraz estetycznym efekcie wizualnym. Doskonale wiem, że dla moich klientów ważne są nie tylko aspekty techniczne, ale również design. Z chęcią stworzę dla Państwa piec oraz obudowę kominka, która ociepli dom, a także wprowadzi do wnętrza przyjemny klimat.

Ogrzewanie przyszłości - zdjęcie

Piece na pellet – czy to się opłaca?

Pobieżna analiza zagadnienia może wykazać, że piece na pellet nie są opłacalnym rozwiązaniem. Ciągle przecież cena węgla brunatnego jest sporo niższa od surowca, którym pali się w piecach ekologicznych. Trzeba jednak podkreślić, że po bliższym przyjrzeniu się sprawie, tradycyjne materiały opałowe przestają być aż tak atrakcyjne pod względem cenowym. Warto zacząć od tego, że Polska plasuje się na piątym miejscu pośród europejskich producentów pelletu, dzięki czemu cena tego surowca jest stabilna i coraz bardziej konkuruje z tradycyjnymi paliwami. Szeroka paleta miejscowych producentów oraz dostawców pelletu jest również gwarancją, że na wypadek większych zawirowań w tej materii, polscy odbiorcy nie zostaną pozbawieni dostępu do surowca. Co szczególnie istotne, piece opalane pelletem nie podlegają też regulacjom wchodzącym skład tak zwanego protokołu z Kioto, dzięki czemu można mieć pewność, że ten rodzaj paliwa nie zostanie obłożony dodatkową akcyzą.

Ważną zaletą pieców na pellet jest ich wysoki stopień zaawansowania technicznego. Dzięki temu powstają odpowiednie warunki, by surowiec spalał się przy zachowaniu najwyższej efektywności procesu. Funkcje nowoczesnych, ekologicznych pieców na pellet ograniczają też do minimum potrzebę kontrolowania i ingerowania w proces spalania, co znacząco przekłada się na komfort użytkowników oraz oszczędność czasu.

Jeśli poszukują Państwo specjalistów, którzy doskonale znają się na piecach ekologicznych, serdecznie zachęcamy do kontaktu. Piece na pellet to rozwiązanie, które oferujemy klientom z Wrocławia, Sycowa, Jelcza-Laskowic, ale też innych miast i miejscowości leżących na Dolnym Śląsku.

Zalety pieców na pellet

Kominki na pellet spełniają zarówno funkcję grzewczą, jak i estetyczną. Przyjemny płomień tańczący w kominku pomaga się odprężyć i zrelaksować po ciężkim dniu. Warto zaznaczyć, że kominki na pellet mogą być jedynym źródłem ciepła w pomieszczeniu. To świetne rozwiązanie do domów jednorodzinnych, czy domków wczasowych. Klienci cenią sobie nasze kominki przede wszystkim za łatwość w użyciu – wystarczy jeden przycisk, a kominek zostaje uruchomiony. Na uwagę zasługuje fakt, że pellet nie zawiera w sobie szkodliwych substancji oraz nie emituje nieprzyjemnych zapachów.


Kominki na pellet łączą w sobie to co najlepsze w tradycji i nowoczesności, a zatem:

Dają przyjemne ciepło

Dają przyjemne ciepło

Kominek na pellet pozwala ogrzać nawet bardzo duże powierzchnie. Sam zapala płomień, podaje paliwo i kontroluje temperaturę.

Są ekologiczne i ekonomiczne

Są ekologiczne i ekonomiczne

Pellet jest nazywany paliwem przyszłości, ponieważ stanowi zdrowszą i tańszą alternatywę dla innych form ogrzewania

Można nimi sterować za pomocą pilota

Można nimi sterować za pomocą pilota

Można zaprogramować kominek, żeby nagrzał dom do ustalonej temperatury tuż przed powrotem z pracy. A będąc w domu, można go włączać i wyłączać z użyciem pilota.

zdjęcie

Piece na pellet – Jelcz-Laskowice

Piece na pellet to kominki do zabudowy, w związku z czym będą pasować idealnie zarówno do nowoczesnych, jak i tradycyjnych wnętrz. To doskonałe rozwiązanie również dla tych, którzy nie mają miejsca na składowanie drewna. Pellet jest łatwo dostępny i można go użyć od razu po zakupie. Piece na pellet są bardzo proste i wygodne w obsłudze. Tak naprawdę trzeba jedynie uzupełnić zapas paliwa raz na 2-3 dni i opróżnić pojemnik z popiołem, którego jest stosunkowo niewiele.

Z chęcią wykonam dla Państwa nowoczesny kominek pelletowy z automatycznym sterowaniem. Kominek ten może być z powodzeniem zastosowany jako główne lub jedyne źródło ciepła w domu. Piec na pellet zadowoli klientów, którzy szukają ekologicznych rozwiązań połączonych z wydajnością, oszczędnością, a także łatwością obsługi.

Zachęcam do obejrzenia galerii, w której przedstawiamy przykładowe realizacje. Stworzyłem już wiele kominków na pellet u klientów z Wrocławia, Sycowa, Jelcza-Laskowic i innych części regionu.

zdjęcie

Kominki ekologiczne – Oleśnica

Kominki ekologiczne, czyli te które szkodzą środowisku w mniejszym stopniu, to nie tylko piece zasilane paliwem powstałym z odpadów drewna. Coraz większą popularność zyskują bowiem paleniska niemal w stu procentach nie emitujące zanieczyszczeń. Mowa o biokominkach, czyli paleniskach wykorzystujących biopaliwo. Biopaliwo to specjalna mieszanka powstała na bazie alkoholu etylowego. Kominki działające w ten sposób cieszą oko żywym ogniem, ale w przeciwieństwie do rozwiązań tradycyjnych, nie produkują dymy, sadzy i popiołu. Podczas spalania nie wydziela się również zapach, czego nie da się uniknąć w piecach opalanych drewnem oraz jego pochodnymi. Warto podkreślić, że biopaliwo jest w przeszło 90 % pozbawione wody, dzięki czemu znacząco zwiększa się efektywność procesu spalania. To właśnie wydajność ekopaliwa jest szczególnie warta uwagi, szacuje się bowiem, że litr preparatu może wystarczyć nawet na sześć godzin pracy pieca! Firma Pałka-Kominki sprzedaje kominki ekologiczne, świadczy usługi montażu oraz oferuje późniejszą opiekę pogwarancyjną w postaci przeglądów. Znajdą nas Państwo we Wrocławiu, Sycowie i Jelczu-Laskowicach, ale służymy też klientom z innych miast oraz miejscowości Dolnego Śląska.

Chcesz o coś zapytać?

Zadzwoń lub napisz, a my odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.