Piece
wolnostojące

Piece <br/>wolnostojące

Wkłady
kominkowe

Wkłady <br/>kominkowe

Kominki
gazowe

Kominki <br/>gazowe

Kominki
na pelet

Kominki <br/>na pelet

Obudowy
kominkowe

Obudowy <br/>kominkowe

Kominki
elektryczne

Kominki <br/>elektryczne

Wybór odpowiedniego kominka nie jest łatwy i w dużej mierze uzależniony jest od indywidualnych preferencji użytkowników oraz dostępności komina w budynku. Duże znaczenie ma także rodzaj obsługi i użyteczność kominka. Przedstawiamy porównanie dwóch rozwiązań: kominka na pellet i kominka gazowego.

Zalety i wady kominków gazowych

Niewątpliwą zaletą kominków gazowych jest fakt, że nie potrzebują one podłączenia do kominów. W pomieszczeniu, gdzie się znajdują, wymagany jest jedynie przewód powietrzno-spalinowy. Paliwem jest czysty gaz, doprowadzany z butli lub instalacji gazowej. Oddaje on podobną ilość ciepła co kominy tradycyjne, ale nie brudzi, a na ścianach nie osadza się sadza. Płomień w kominku jest równomierny, sterowany automatycznie z pilota. Nowoczesne zabezpieczenia odcinają dopływ gazu oraz zapobiegają niekontrolowanemu wyciekowi w awaryjnych sytuacjach. Są więc bezpieczne i komfortowe. Ponadto kominki gazowe mogą być zamontowane praktycznie wszędzie. Często mają nietuzinkowe, designerskie kształty i wykończenia. Do minusów takiego rozwiązania należy zaliczyć mniej estetyczny wygląd palnika gazowego i konieczność wykonania instalacji podłączeniowej i gazowej specjalnie pod kominek na gaz.

Zalety i wady kominka na pellet

Kominki pelletowe są automatycznie sterowane, łatwe w czyszczeniu, nie gromadzą popiołów, wykazują się spalaniem na poziomie 92% i oddają ciepło równomiernie. Z powodzeniem mogą stanowić jedyne źródło ciepła w pomieszczeniu. Wymagają montażu do komina, są więc świetnym wyborem do domów jednorodzinnych. Pellet jest stosunkowo tanim paliwem, ekologicznym, lekkim i łatwym do przenoszenia. Ponieważ jednak jest zasilany elektrycznie, wymaga posiadania rezerwy na wypadek awarii. Minusem może być także hałas, wytwarzający się w czasie uruchamiania.

Chcesz o coś zapytać?

Zadzwoń lub napisz, a my odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.