Piece
wolnostojące

Piece <br/>wolnostojące

Wkłady
kominkowe

Wkłady <br/>kominkowe

Kominki
gazowe

Kominki <br/>gazowe

Kominki
na pelet

Kominki <br/>na pelet

Obudowy
kominkowe

Obudowy <br/>kominkowe

Kominki
elektryczne

Kominki <br/>elektryczne

Nie wszystkim nam dane jest mieszkać w dużym, wygodnym domu. Część z nas, już na etapie budowy swojego nowego lokum, decyduje się na mniejszy metraż, by ograniczyć zarówno koszty samej budowy, jak i wydatki na ogrzewanie. Wiele osób postanawia z bólem serca zrezygnować z kominka, aby w salonie pozostało więcej miejsca. Czy jednak jest to konieczne?

Urok kominka w kącie

Z kominka nie trzeba całkowicie rezygnować. Wystarczy zaprojektować go tak, by zajął niewykorzystywany kąt. Dotyczy to zarówno „zwykłych” pieców w zabudowie (bez problemu można znaleźć narożny wkład kominkowy), jak i kominków wolnostojących (tzw. koza).

Użytkowanie kominka narożnego w zasadzie niczym nie różni się od klasycznego kominka: tak samo ociepla on wnętrze, zarówno dosłownie, jak i wizualnie. Podobnie też dokłada się do niego drewno (lub pellet), podobnie czyści. Narożne piece sprzedawane są w różnych rozmiarach, nie ma więc problemu, by znaleźć model odpowiedni do zagospodarowania danego kąta dokładnie tak, jak wyobraża to sobie właściciel domu.

Narożny kominek a styl wnętrza

Warto wiedzieć też, że narożne kominki dostępne są w wielu różnych formach i stylach. Nie ma więc problemu również z tym, by dobrać kominek do wnętrz zarówno bardziej tradycyjnych i dworkowych, jak i nowoczesnych, a nawet urządzonych w stylu loft. Kominek powinien być ozdobą danego pomieszczenia i pasować do niego nawet wtedy, gdy nie jest użytkowany. Dlatego warto dobrze zastanowić się, czy w Twoim wnętrzu lepiej sprawdzi się piec w zabudowie, czy tzw. koza i wybrać styl zabudowy (lub samego pieca wolnostojącego) pasujący do mebli, kolorystki wnętrza, dekoracji itp. Dotyczy to oczywiście nie tylko kominków narożnych, ale też tych „zwykłych”.

Chcesz o coś zapytać?

Zadzwoń lub napisz, a my odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.