Piece
wolnostojące

Piece <br/>wolnostojące

Wkłady
kominkowe

Wkłady <br/>kominkowe

Kominki
gazowe

Kominki <br/>gazowe

Kominki
na pelet

Kominki <br/>na pelet

Obudowy
kominkowe

Obudowy <br/>kominkowe

Kominki
elektryczne

Kominki <br/>elektryczne

Kominek w domu to przede wszystkim możliwość cieszenia się żywym ogniem, sposób na zwiększenie atrakcyjności nieruchomości. Wielu właścicieli obiektów mieszkalnyc nawet jeśli rozważa jego montaż, koniec końców nie decyduje się na ten krok z powodu sporej ilości miejsca, jaki tradycyjny kominek zajmuje. Idealnie w takim przypadku sprawdzą się piece wolnostojące. Czym się one charakteryzują? Na co zwrócić uwagę przy ich montażu?

Rodzaje pieców wolnostojących

Najczęściej wybieranymi w przypadku domków letniskowych i niewielkich budynków całorocznych są piece klasyczne na drewno (opalane mogą być polanami, ale też pelletem). Piece akumulacyjne są w stanie ogrzewać dom przez całą dobę- do 12 godzin od załadunku, to rozwiązanie jedno z najbardziej wydajnych biorąc pod uwagę stosunek komfortu użytkowania do ilości zużywanego w sezonie opału. Drugim rodzajem są piecyki konwekcyjne i z nadmuchem gorącego powietrza, sprawdzają się do ogrzewania praktycznie całego domu, dzięki możliwości przenoszenia ciepła kanałami powietrznymi. Ostatnim wartym uwagi rozwiązaniem są piecyki z płaszczem wodnym do podgrzewania dodatkowo wody użytkowej, czy też podłączane do ogrzewania podłogowego.

Jak poprawić wizualność pieca wolnostojącego?

Podobnie jak kominki tak samo piecyki wolnostojące mogą mieć wmontowane różne rodzaje przeszkleń. Do wyboru jest szyba zaokrąglona, panoramiczna, montowana z każdej strony korpusu obrotowego. Produkuje się je w rozmiarach standardowych lub też docięte na wymiar. Wolnostojące kominki dostępne są w różnej stylistyce, łatwo je wkomponować zarówno z wnętrzami w stylu tradycyjnym, jak i nowoczesnym.

Kiedy sprawdzi się w domu piecyk wolnostojący?

W porównaniu z kominkami piece wolnostojące można ustawić w dowolnym miejscu z dostępem do komina, bez konieczności obudowy czy wzmacniania stropu. Są niezwykle wydajne, mogą ogrzać nawet bardzo duże pomieszczenia. Zamknięta komora spalania pozwala obniżyć rachunki za prąd lub gaz.

Chcesz o coś zapytać?

Zadzwoń lub napisz, a my odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.