Piece
wolnostojące

Piece <br/>wolnostojące

Wkłady
kominkowe

Wkłady <br/>kominkowe

Kominki
gazowe

Kominki <br/>gazowe

Kominki
na pelet

Kominki <br/>na pelet

Obudowy
kominkowe

Obudowy <br/>kominkowe

Kominki
elektryczne

Kominki <br/>elektryczne

Kominki są coraz chętniej wybieranym wyposażeniem wnętrz domów. Są nie tylko doskonałym źródłem ciepła tam, gdzie jest to potrzebne, ale coraz częściej pełnią funkcję dekoracyjną i uzupełniającą wystrój pomieszczeń. Na szczególna uwagę zasługują kominki wolnostojące wykonane ze steatytu.

Piękno steatytu w kominku

Steatyt, nazywany kamieniem mydlanym, wydobywany jest niemal na cały świecie, choć jest dość rzadko spotykaną skałą. Powstaje on w wyniku działania wysokiego ciśnienia i równie wysokiej temperatury. Składa się z talku, magnezytu oraz domieszek minerałów. Każdy wydobywany i obrabiany kamień ma swój unikalny wzór i kolor, jednak najczęściej spotyka się jasnoszarą barwę poprzecinaną ciemniejszymi żyłami. Piece ze steatytem urzekają swoją barwą oraz kształtami, jakie można uzyskać z kamienia. Jest on dość miękkim i łatwym materiałem do obróbki.

Możliwości kominka steatytowego

Steatyt jest chętnie wykorzystywanym materiałem w kominkach. Posiada on niezwykłe możliwości akumulacji ciepła, dzięki czemu są bardzo ekonomiczne – palenie w kominku przez ok. 3 godziny pozwala na oddawanie ciepła do otoczenia nawet do 20 godzin od wygaszenia. Co więcej kamień ten nie przegrzewa się, a ciepło oddawane jest stopniowo, co zapewnia bezpieczeństwo użytkowników.

Kominki steatytowe charakteryzują się bardzo wysoką wytrzymałością i odpornością na uderzenia, wynikającą z właściwości kamienia. Nie jest to materiał łatwo się kruszący, ale jest dość ciężki, dlatego kominek będzie stał bardzo stabilnie i nie będzie narażony na uszkodzenia.

Radiacja ciepła steatytowych kominków jest przyjaznym dla człowieka źródłem ciepła, nie prowadzącym do niebezpiecznego przegrzewania organizmu, nie powoduje także ruchu powietrza, nie wzbija cząsteczek kurzu, jest więc idealnym rozwiązaniem dla alergików.

Chcesz o coś zapytać?

Zadzwoń lub napisz, a my odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.