Piece
wolnostojące

Piece <br/>wolnostojące

Wkłady
kominkowe

Wkłady <br/>kominkowe

Kominki
gazowe

Kominki <br/>gazowe

Kominki
na pelet

Kominki <br/>na pelet

Obudowy
kominkowe

Obudowy <br/>kominkowe

Kominki
elektryczne

Kominki <br/>elektryczne

Kominek to synonim rodzinnego ciepła. Nic więc dziwnego w tym, że każdy z nas chciałby mieć go w swoim domu. Główna funkcja tego wyjątkowego obiektu jest oczywiście czysto praktyczna – podstawowym zadaniem kominka jest bowiem ogrzewanie budynku. Jednak repertuar ról nie ogranicza się w jego przypadku do dostarczania ciepła. Wie o tym każdy, kto spędzał kiedyś w samotności lub w większym gronie czas przed palącym się ogniem. Klimat takich chwil jest niezapomniany i dlatego bez wątpienia warto postawić w domu kominek.

Podjęcie decyzji o zakupie kominka jest jednak tylko pierwszym krokiem w drodze do uzyskania wyjątkowej atmosfery. Nabycie tego obiektu wiąże się także z szeregiem innych decyzji, których głównym celem jest jak najlepsze dopasowanie kominka do aranżacji panującej w danym wnętrzu. Jeśli bowiem kominek ma tworzyć niepowtarzalną atmosferę, to nie może swoim wyglądem odstawać od reszty wyposażenia.

Rodzaje kominków

Z kominkami jest tak jak z wszystkimi innymi elementami służącymi do wyposażania wnętrz. Można wśród nich wyróżnić różne rodzaje. Każdy z nich ma nieco odmienny charakter i nadaje się do innego typu przestrzeni. W związku z tym przed zakupem kominka warto najpierw dokładnie przyjrzeć się swoim wnętrzom i zastanowić się nad tym, jakiego typu kominek najlepiej by do nich pasował. Do dyspozycji są między innymi:

Czym charakteryzuje się każdy z tych typów? Mówi o tym już sama nazwa. Kominki nowoczesne utrzymane są w stylistyce, która najbardziej odpowiada współczesnym trendom. To minimalistyczne obiekty, które pozbawione są elementów dekoracyjnych, ale mimo to prezentują się niezwykle elegancko. Jeśli więc nasze wnętrza utrzymane są w stylu, który nawiązuje do minimalizmu (na przykład w wariancie skandynawskim), to wybór kominka nowoczesnego będzie najlepszą decyzją. Choć kominek awangardowy też może się kojarzyć współcześnie, ten typ jest zdecydowanie bardziej ekstrawagancki niż kominek nowoczesny. Świetnie sprawdzi się on więc w pomieszczeniach, które mają oryginalny i niecodzienny charakter.

Odmienną grupę obiektów stanowią kominki rustykalne i kominki retro. Pierwsze z nich nawiązują do tradycji ludowych i dlatego znakomicie będą pasować do wnętrz, które mają charakter wiejski (na przykład do regionalnych karczm). Z kolei kominki retro stwarzają atmosferę rodem z przeszłości dzięki temu, że są zbudowane z kafli, a więc z materiału, który niegdyś powszechnie stosowany był do produkcji kominków.

Jak widać, grupa kominków jest dość różnorodna. Sprawia to, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie i będzie mógł się cieszyć przyjemnym płomieniem rozgrzewającym długie zimowe bądź jesienne wieczory.

Chcesz o coś zapytać?

Zadzwoń lub napisz, a my odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.