Piece
wolnostojące

Piece <br/>wolnostojące

Wkłady
kominkowe

Wkłady <br/>kominkowe

Kominki
gazowe

Kominki <br/>gazowe

Kominki
na pelet

Kominki <br/>na pelet

Obudowy
kominkowe

Obudowy <br/>kominkowe

Kominki
elektryczne

Kominki <br/>elektryczne

Ogrzewanie elektryczne z roku na rok zyskuje na popularności. Przemawia za tym przede wszystkim ograniczenie emisji szkodliwych dla środowiska spalin, ale również i wygoda korzystania z tego systemu. Nowoczesnym rozwiązaniem, które bazuje na podstawach ogrzewania elektrycznego, ale wyróżnia się większą wydajnością i energooszczędnością, jest system ogrzewania za pomocą pieca akumulacyjnego. Piece akumulacyjne zamieniają energię elektryczną na ciepło, które jest magazynowane i uwalniane w czasie określonym przez inwestora. Dostępne są jako piece wolnostojące, ale również istnieje możliwość ich zawieszenia na ścianie czy nawet zabudowania. Chcesz wiedzieć, jak działa ten system ogrzewania? Przeczytaj o nim w poniższym artykule.

Jak działa piec akumulacyjny?

Piec akumulacyjny sprawdza się w przypadku domów jednorodzinnych, w których korzysta się z dwóch taryf rozliczania energii. Mianowicie system ogrzewania akumulacyjnego czerpie energię z tańszej, nocnej taryfy. Tym samym do akumulacji dochodzi w nocy, natomiast do uwolnienia zmagazynowanego ciepła w dowolnym momencie doby. Najczęściej piec nagrzewa się nocą, a ciepło stopniowo uwalnia w ciągu dnia. Dzięki takiemu systemowi można istotnie obniżyć wysokość rachunków za prąd, korzystając ze zniżek oferowanych przez dostawcę energii. Ponadto montaż pieca akumulacyjnego pozwala na znaczące ograniczenie ilości pobieranej energii w porównaniu z klasycznym elektrycznym systemem ogrzewania, który pobiera ją bez uwzględnienia taryf rozliczeniowych.

Na rynku wyróżnia się piece akumulacyjne statyczne i dynamiczne. Te pierwsze są tańsze, ale nie zapewniają stałej temperatury w ciągu doby. W ich przypadku najcieplej jest rano i w południe, najzimniej z kolei wieczorem, przed rozpoczęciem ładowania. W przypadku pieców akumulacyjnych dynamicznych można regulować temperaturę w pomieszczeniach dzięki pracy wentylatora. Wentylator poprzez regularne włączanie się i wyłączanie pozwala na utrzymanie stałej temperatury przez całą dobę. Taka możliwość sprawia, że ten rodzaj pieców akumulacyjnych jest znacznie chętniej wybierany przez prywatnych inwestorów, którym zależy na zapewnieniu odpowiedniego komfortu termicznego niezależnie od pory dnia.

Chcesz o coś zapytać?

Zadzwoń lub napisz, a my odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.